Svédmasszázs

A svédmasszázs legelterjedtebb fogásai a simító, dörzsölő, gyúró, és rezegtető mozdulatok. A masszőr először felszínes és mély simítások alkalmazásával ellazítja a testet, miközben egyenletesen eloszlatja a masszázsolajat a bőrön. A mélysimítások mindig a szív felé irányulnak, segítve a vérkeringést és a testnedvek áramlását. A simító mozdulatok után a dörzsölés következik. A fogások segítségével a test speciális pontjain oldhatók a lerakódások és az izomcsomók fellazulnak. Ezt követi a gyúrás, mely ellazítja az izmokat, szétválasztja a merev izomrostokat. A rezegtető mozdulatok lazítanak és stimulálnak. Az izmok tonizálására az ütögetés különféle formái alkalmazhatók, melyek lehetnek erősek, enyhék, lassúak vagy gyorsak.
ÉLETTANI HATÁSAI
- preventív hatás: frissítő, lazító, stresszoldó
- nyugtató masszázs hatására az izmok ellazulnak, csökken az izomfeszülés, merevség, a fájdalom enyhül
- serkenti a vér- és nyirokkeringést
- javítja az anyagcserét
- regenerálja az izomzatot, oldja az izom merevségét
- Erősíti az immunrendszert és beindítja a szervezet öngyógyító folyamatait
Körülményei
A kezelés masszázságyon, szabad bőrfelületen, fürdőruhában vagy fehérneműben történik. A kezelés után a vendég testét újból könnyednek, pihentnek és lazának érezheti, melyet a test oxigéntelítettségének növekedése, a keringés gyorsulása, és a feszültség kioldása okoz. A masszázshoz bőrsemleges olajat használok, melyekhez igény szerint különböző illóolaj kombinációk kérhetők.

Mikor nem szabad masszíroztatni?
Egyes esetekben a masszázs fokozott terhelést jelent a szervezet számára. Ki kell szűrni azokat az eseteket, illetve állapotokat, melyek ellenjavallttá teszik a masszázskezelés kivitelezését. Az alábbi listában szereplő tényezők egy része teljes ellenjavallat, azaz az ilyen problémában szenvedő embert nem szabad masszírozni. Más részük csak egyes testtájak masszázsát, vagy pedig egyes fogások alkalmazását zárja ki, de nem a masszírozást általában, illetve orvosi szakvélemény beszerzését teheti indokolttá.
- Láz
- Fertőző betegség
- Akut gyulladás
- Daganatos betegség
- Friss trauma, műtét utáni állapot
- Vérzékenység, illetve véralvadásgátló gyógyszer szedése
- Rheumatoid arthritis aktív fázisa
- Előrehaladott csontritkulás
- Be nem állított magas vérnyomás
- Ízületi instabilitás
- Egyes szív- és keringési problémák
- Visszeresség (az érintett végtagot nem szabad masszírozni, de máshol lehet)
- Legyengült, alkoholos, beszámíthatatlan állapot
- Terhesség
- Menstruáció (a masszázs keringésfokozó hatása erősíti a vérzést, a görcsoldó, fájdalomcsillapító hatása pedig megkönnyíti a menstruáció elviselését, ezért a masszázs egyéni mérlegelést és döntést igényel)
Amennyiben a fenti listában szereplő ellenjavallatok közül bármelyik állapot fennáll, kérlek jelezd felém!